ODBIORY MIESZKAŃ SZCZECIN

FACHOWE ODBIORY

umów szybki kontakt:

Odbiory mieszkań Poznań Echo Enter


  Odbiór mieszkania z Fachowcem

  ODBIORY MIESZKAŃ SZCZECIN

  Zbliża się termin odbioru mieszkania w Szczecinie?  

  Skontaktuj się z nami. 

  Zdaj się na doświadczenie i wiedzę specjalistów.

  Zadzwoń lub napisz:

  Jeśli wolisz, napisz do nas na Facebook’u.

  Odbiory mieszkań Szczecin i okolice

  Jeśli macie do odebrania mieszkanie w Szczecinie, warto rozważyć skorzystanie z usług specjalisty w tym zakresie. Fachowiec wyszuka usterki, ochroni przed kosztownymi poprawkami. W momencie wychwycenia ich w czasie odbioru, koszt pozostaje po stronie dewelopera. Odbiory mieszkań to tylko pozornie proste zadanie. Aby je wykonać rzetelnie, trzeba mieć doświadczenie, wiedzę budowlaną, znać przepisy, a także posiadać specjalistyczne narzędzia. Wśród takich narzędzi mamy dalmierz laserowy, kątownicę budowlaną, higrometr (wilgotnościomierz), poziomice budowlane, łaty, anemometr (urządzenie do pomiaru skuteczności wentylacja). Gdy jest taka potrzeba, w Szczecinie przeprowadzamy też badania termowizyjne. 

  Jak realizujemy odbiory przeczytacie tutaj, w tekście „odbiór mieszkania od dewelopera„.

  Nie jesteście pewni, czy można nam zaufać? Dołącz do grona zadowolonych klientów, przeczytaj opinie na Google: POZNAJ OPINIE z GOOGLE, kliknij.

  mieszkania Szczecin

  Szczecin to największe miasto, a zarazem stolica województwa zachodniopomorskiego.  Co ciekawe, to mimo 7. miejsca w Polsce pod względem ilości mieszkańców (ponad 400 tys. osób), zajmuje ono 3. miejsce pod względem powierzchni. Spowodowane jest to tym, że ponad 20% powierzchni miejskiej znajduje się pod wodą!

  Szczecin otrzymał prawa miejskie w kwietniu 1243 r. Ze względu na lokalizację nad Odrą i Zalewem Szczecińskim stał się ośrodkiem gospodarczym obszaru. 

  To niewątpliwie ciekawe miejsce do zamieszkania i kupienia mieszkania. Jeśli planujecie taki zakup, sprawdźcie umowę deweloperską, a potem odbierzcie je z fachowcem! 

  Co sprawdzamy w czasie odbioru: 

   

  1.balkony (np. płytki, balustrady, oddzielenia międzylokalowe),
  2.elewacja,
  3.instalacja elektryczna,
  4.instalacja ogrzewania,
  5.instalacja wentylacyjna,
  6.instalacja wodno-kanalizacyjna,
  7.izolacje,
  8.posadzki,
  9.powierzchnia nieruchomości,
  10.roboty dekarskie (np. pokrycie dachówką, rynny, obróbki blacharskie),
  11.roboty zewnętrzne (np. dojścia, podjazdy, ogrodzenie),
  12.stolarka drzwiowa,
  13.stolarka okienna,
  14.tynki,
  15.wszystkie inne prace ujęte w prospekcie informacyjnym i inne,
  16.wymiary otworów przygotowanych pod montaż stolarki wewnętrznej.
  Profesjonalny odbiór mieszkania wymaga specjalistycznych narzędzi:

   

  1.anemometr (do pomiaru wentylacji),
  2.dalmierz laserowy,
  3.drabina,
  4.higrometr (miernik wilgotności),
  5.kamera inspekcyjna,
  6.kątownica budowlana,
  7.klin pomiarowy (szczelinomierz),
  8.miara składana, miara zwijana,
  9.multimetr uniwersalny (miernik prądu),
  10.niwelator optyczny,
  11.poziomice budowlane,
  12.próbnik napięcia (tzw. neonówka),
  13.termometr laserowy i inne.

  warto wiedzieć

  Odbiór techniczny mieszkania lub domu w Szczecinie to ważna czynność. Niemalże powinna być obowiązkowa dla każdego nabywcy. Przychodząc na odbiór mieszkania od dewelopera warto przyjść ze specjalistą, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

     Aby pozostawić odpowiedzialność za braki jakościowe w wykończeniu po stronie dewelopera, niezbędna jest inspekcja nieruchomości.

     Co kryje się pod tym pojęciem? Jest to rzetelne sprawdzenie, czy nieruchomość nie posiada wad. Istotny jest pomiar powierzchni mieszkania, bo przede wszystkim płacimy za każdy metr kwadratowy jego powierzchni. Równie ważne jest  badanie kamerą termowizyjną wewnątrz mieszkania, dzięki któremu inspektor odnajdzie mostki termiczne oraz miejsca potencjalnie zagrożone przemarzaniem. W przypadku domów przeprowadzany jest odbiór techniczny budynku, a przy okazji tej czynności zalecane jest kompleksowe badanie termowizyjne budynku.

     Aby profesjonalnie wykonywać odbiory mieszkań inspektor wyposażony jest w szereg specjalistycznych narzędzi, dzięki którym m.in. sprawdzi drożność kanałów wentylacyjnych, zawilgocenie wykończonych powierzchni, elektrykę oraz poziomy posadzek i piony ścian. Aby mieszkało się nam bezpiecznie, szczególnie w mieszkaniu z rynku wtórnego, ocena stanu technicznego budynku nie powinna pozostawiać żadnych wątpliwości.