ODBIORY MIESZKAŃ GDYNIA

FACHOWE ODBIORY

Szybki kontakt dla zabieganych - odbiory mieszkań Gdynia

odbiory mieszkań gdynia


  Odbiory mieszkań Gdynia z inspektorem

  ODBIORY MIESZKAŃ GDYNIA

  Odbierasz mieszkanie lub dom w Gdyni?  

  Skontaktuj się z nami. 

  Zdaj się na doświadczenie i wiedzę specjalistów.

  Zadzwoń lub napisz:

  Jeśli wolisz, napisz do nas na Facebook’u.

  Odbiory mieszkań Gdynia i okolice

  Odbiory mieszkań Gdynia. Odbierając mieszkanie warto dokonać sprawdzenia nieruchomości przez specjalistę – inżyniera. To właśnie taka osoba dopilnuje, żeby mieszkanie nie miało wad technicznych. Decydując się na odbiór mieszkania z fachowcem, poznamy je bardzo dokładnie. Inspektor wyposażony w specjalistyczne narzędzia przeprowadzi pomiar powierzchni mieszkania, przeprowadzi badanie kamerą termowizyjną, sprawdzi elektrykę, instalację wodno-kanalizacyjną, wentylację. Żeby zrobić to profesjonalnie, potrzebny jest szereg narzędzi, na przykład:  dalmierz laserowy, higrometr (za jego pomocą sprawdza się wilgotność), klin pomiarowy, miary, poziomice, miernik prądu oraz wiele innych.

  Jak realizujemy odbiory przeczytacie tutaj, w tekście „odbiór mieszkania od dewelopera„.

  Nie jesteście pewni, czy można nam zaufać? Dołącz do grona zadowolonych klientów, przeczytaj opinie na Google: POZNAJ OPINIE z GOOGLE, kliknij.

  mieszkania Gdynia

  Gdynia została założona przed 1300 rokiem, początkowo jako osada rybacka, prawa miejskie otrzymała po ponad 600 latach. Niesamowita lokalizacja na budowę portu, który umożliwił Polsce dostęp do szlaków morskich. To właśnie lokalizacja doprowadziła do szybkiego zasiedlenia tych terenów. W chwili obecnej Gdynia jest największym w Polsce miastem (niemalże 250 tys. mieszkańców), które nie jest miastem wojewódzkim. Co ciekawe, Gdynia składa się z 22 dzielnic:

  Babie Doły, Chwarzno-Wiczlino, Chylonia, Cisowa, Działki Leśne, Dąbrowa, Grabówek, Kamienna Góra, Karwiny, Leszczynki, Mały Kack, Obłuże, Oksywie, Orłowo, Pogórze, Pustki Cisowskie-Demptowo, Redłowo, Śródmieście, Wielki Kack, Witomino-Radiostacja, Witomino-Leśniczówka, Wzgórze św. Maksymiliana! 

  To niewątpliwie ciekawe miejsce do zamieszkania i zakupu mieszkania. Jeśli planujecie nabycie nieruchomości w Gdyni, sprawdźcie umowę deweloperską, a potem odbierzcie ją z fachowcem inspektorem! 

  Co sprawdzamy w czasie odbioru: 

   

  1.balkony (np. płytki, balustrady, oddzielenia międzylokalowe),
  2.elewacja,
  3.instalacja elektryczna,
  4.instalacja ogrzewania,
  5.instalacja wentylacyjna,
  6.instalacja wodno-kanalizacyjna,
  7.izolacje,
  8.posadzki,
  9.powierzchnia nieruchomości,
  10.roboty dekarskie (np. pokrycie dachówką, rynny, obróbki blacharskie),
  11.roboty zewnętrzne (np. dojścia, podjazdy, ogrodzenie),
  12.stolarka drzwiowa,
  13.stolarka okienna,
  14.tynki,
  15.wszystkie inne prace ujęte w prospekcie informacyjnym i inne,
  16.wymiary otworów przygotowanych pod montaż stolarki wewnętrznej.
  Profesjonalny odbiór mieszkania wymaga specjalistycznych narzędzi:
  1.anemometr (do pomiaru wentylacji),
  2.dalmierz laserowy,
  3.drabina,
  4.higrometr (miernik wilgotności),
  5.kamera inspekcyjna,
  6.kątownica budowlana,
  7.klin pomiarowy (szczelinomierz),
  8.miara składana, miara zwijana,
  9.multimetr uniwersalny (miernik prądu),
  10.niwelator optyczny,
  11.poziomice budowlane,
  12.próbnik napięcia (tzw. neonówka),
  13.termometr laserowy i inne.

  Odbiory mieszkań Gdynia

  odbiory mieszkań Azymut

  Odbiór techniczny mieszkania lub domu w Gdyni to ważna czynność. Niemalże powinna być obowiązkowa dla każdego nabywcy. Przychodząc na odbiór mieszkania od dewelopera warto pojawić się na nim ze specjalistą, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

     Aby pozostawić odpowiedzialność za braki jakościowe w wykończeniu po stronie dewelopera, niezbędna jest inspekcja nieruchomości.

     Co kryje się pod tym pojęciem? Jest to rzetelne sprawdzenie, czy nieruchomość nie posiada wad. Istotny jest pomiar powierzchni mieszkania, bo przede wszystkim płacimy za każdy metr kwadratowy jego powierzchni. Równie ważne jest  badanie kamerą termowizyjną wewnątrz mieszkania, dzięki któremu inspektor odnajdzie mostki termiczne oraz miejsca potencjalnie zagrożone przemarzaniem. W przypadku domów przeprowadzany jest odbiór techniczny budynku, a przy okazji tej czynności zalecane jest kompleksowe badanie termowizyjne budynku.

     Aby profesjonalnie wykonywać odbiory mieszkań inspektor wyposażony jest w szereg specjalistycznych narzędzi, dzięki którym m.in. sprawdzi drożność kanałów wentylacyjnych, zawilgocenie wykończonych powierzchni, elektrykę oraz poziomy posadzek i piony ścian. Aby mieszkało się nam bezpiecznie, szczególnie w mieszkaniu z rynku wtórnego, ocena stanu technicznego budynku nie powinna pozostawiać żadnych wątpliwości.

  Inwestycje deweloperskie Gdynia

  Osiedle Beauforta odbiór mieszkania
  Osiedle Beauforta odbiór mieszkania
  silva etap II odbiór mieszkań
  silva etap II odbiór mieszkań
  Alvarium odbiory mieszkań Gdynia
  Alvarium odbiory mieszkań Gdynia