Inspektor nadzoru Poznań

Inżynier budownictwa

Inspektor nadzoru Poznań

odbiór mieszkania poznań
Sebastian Dubas
Magister inżynier – uprawnienia budowlane bez ograniczeń.

 

Project manager, inspektor nadzoru.

 

Przez wiele lat z pasją dokonywał odbiorów technicznych sprawdzał nieruchomości, a zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoliły mu na opracowanie profesjonalnego zestawu procedur odbioru robót, w oparciu o które dokonywane są najlepsze i najskuteczniejsze sprawdzenia nieruchomości w Polsce.
 
Zawodowo project manager, inspektor budowlany, kierownik budowy, inżynier budownictwa, posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, przez blisko 6 lat związany z wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska w Zakładzie Technologii i Organizacji Budownictwa Politechniki Poznańskiej, gdzie prowadził badania na temat jakości robót budowlanych. Uczestniczył w opracowaniu szeregu opinii technicznych (od spraw drobnych jak ocena nieszczelności izolacji, aż po sprawy większego kalibru jak roszczenia terminowe i finansowe na największych kontraktach w Polsce), Współzałożyciel oraz opiekun merytoryczny Zespołu Sprawdzamy Nieruchomości.
 
Z zainteresowaniem przygląda się rynkowi deweloperskiemu i mechanizmom na nim panującym. Zauważa problemy “małych” nabywców w walce z “dużym” deweloperem i czuje powołanie do pomocy w tej nierównej walce. Pragnie wzmocnić siłę nabywcy przez profesjonalne wsparcie w zakresie techniczno-budowlanym, w szczególności w chwili dokonywania odbioru technicznego nieruchomości. Ponieważ sama wiedza budowlana nie wystarczy, zauważa potrzebę wzmocnienia argumentów technicznych literą prawa, stąd owocna współpraca z zespołem radców prawnych.
 
Prywatnie mąż najlepszej na świecie żony, ojciec dwójki wspaniałych synów, uwielbia góry z perspektywy 2 rowerowych kółek, hobbystycznie majsterkuje w drewnie.

Kontakt z nami – zadzwoń lub napisz.

Narzędzia przy odbiorze mieszkania

Na odbiór przyjedzie uzbrojony w bogate doświadczenie, profesjonalny sprzęt i wiedzę z zakresu inżynierii budownictwa. To ten inżynier dokona sprawdzenia stanu technicznego mieszkania. Dzięki nam nie musisz martwić się, że przeoczysz coś istotnego. Odbiór mieszkania z fachowcem to spokojne sumienie i nieocenione wsparcie.

Profesjonalny odbiór mieszkania wymaga specjalistycznych narzędzi:
1.anemometr (do pomiaru wentylacji),
2.dalmierz laserowy,
3.drabina,
4.higrometr (miernik wilgotności),
5.kamera inspekcyjna,
6.kątownica budowlana,
7.klin pomiarowy (szczelinomierz),
8.miara składana, miara zwijana,
9.multimetr uniwersalny (miernik prądu),
10.niwelator optyczny,
11.poziomice budowlane,
12.próbnik napięcia (tzw. neonówka),
13.termometr laserowy i inne.

Wiedza, którą dysponujemy

Przychodząc na odbiór mieszkania w Poznaniu z naszym inspektorem unikniesz kosztownych napraw i poprawek, ponieważ po zgłoszeniu, ich usunięcie pozostanie po stronie dewelopera. Co po odbiorze mieszkania? To najczęstsze z pytań zadawanych przez naszych klientów. Odpowiedź jest prosta – deweloper ma 30 dni na usunięcie zgłoszonych wad i dopiero po ich usunięciu następuje formalne wydanie mieszkania.

Jeśli są obawy, czy usterki zostały usunięte zgodnie ze sztuką, można przeprowadzić ponowny odbiór mieszkania z fachowcem.

Odbiory robót przeprowadzamy zgodnie z warunkami technicznymi wydawnictwa Instytutu Techniki Budowlanej.

Nasi inspektorzy posiadają uprawnienia i zrzeszeni są w Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa

Stosujemy normy wydawane przez Polski Komitet Normalizacyjny

Weryfikujemy zgodność realizacji z ustawami polskiego prawa.

Co sprawdzamy w czasie odbioru: 

 

1.balkony (np. płytki, balustrady, oddzielenia międzylokalowe),
2.elewacja,
3.instalacja elektryczna,
4.instalacja ogrzewania,
5.instalacja wentylacyjna,
6.instalacja wodno-kanalizacyjna,
7.izolacje,
8.posadzki,
9.powierzchnia nieruchomości,
10.roboty dekarskie (np. pokrycie dachówką, rynny, obróbki blacharskie),
11.roboty zewnętrzne (np. dojścia, podjazdy, ogrodzenie),
12.stolarka drzwiowa,
13.stolarka okienna,
14.tynki,
15.wszystkie inne prace ujęte w prospekcie informacyjnym i inne,
16.wymiary otworów przygotowanych pod montaż stolarki wewnętrznej.

Profesjonalne odbiory mieszkań Poznań

Już niewiele dzieli Cię od zamieszkania w wygodnym, nowocześnie zaprojektowanym mieszkaniu. To wyjątkowy dzień, w którym poza oddaniem się radości trzeba dopilnować kilku szczegółów – sprawdzić stan techniczny oraz spisać protokół odbioru mieszkania. Oficjalnie jest to protokolarne przekazanie mieszkania z rąk dewelopera do rąk klienta. Jako nabywcy w świetle ustawy z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego macie prawo zgłosić do protokołu wszelkie wady, którymi obarczony jest lokal. Warto przejść przez ten proces z fachowcem, inżynierem specjalistą. Dopilnujemy aby w Waszej nieruchomości można było zamieszkać szybko i bezpiecznie.

Nasz Inspektor z przyjemnością Wam w tym pomoże!

Nie jesteście jeszcze pewni czy można nam zaufać? Poznajcie opinie klientów na Google: POZNAJ OPINIE z GOOGLE, kliknij.

Odbiór mieszkań i domów

KONTAKT